مزایا و معایب هدلایت

مزایا و معایب هدلایت را بدانید

هدلایت ها را می توان جزو محبوب ترین محصولاتی دانست که این روز ها در خودرو ها استفاده می شود. این دسته از محصولات دارای نقاط ضعف و قوت متفاوتی هستند که باعث شده تا برای عده ای از مشتریان گزینه ای بسیار عالی و برای برخی دیگر نامناسب باشد. در واقع بسیاری از مشتریان در حین خرید لامپ خودرو در بین چند گزینه مردد هستند و نمی توانند انتخابی مناسب داشته باشند. هدلایت در میان انواع لامپ خودرو دارای مزایای زیادی هستند و از فروش بیشتری برخوردار است. ما در این مقاله به بررسی مزایا و معایب هدلایت پرداخته ایم تا شما بهتر با این محصول آشنا شوید و بتوانید تصمیم گیری های دقیق تری داشته باشید. لذا اگر قصد خرید چراغ خودرو و یا خرید هدلایت را دارید حتماً ما را انتهای این متن همراهی کنید.

مزایای استفاده از لامپ هدلایت

هدلایت ها نسل جدید چراغ های خودرو به حساب می آیند و به همین جهت تکنولوژی های بیشتری در آن ها دیده می شود. این دسته از محصولات بر اساس نیاز و البته تجربه رانندگان تولید شده است و لذا مزیت های منحصر به فردی در ساختار آن ها دیده می شود. مهم ترینِ این مزیت ها شامل موارد زیر است.

مزایای هدلایت چیست؟

اولین بخش از محتوای مزایا و معایب هدلایت را با معرفی مزیت های لامپ هدلایت شروع می کنیم. لامپ های هدلایت مزیت ها و ویژگی های بسیار زیادی دارند که از جمله ی آن ها به شرح زیر است:

 • مقاومت بالای هدلایت در برابر انواع ضربه

لامپ های هدلایت از مقاومت بالایی در برابر انواع ضربه برخوردار هستند و برخلاف لامپ های زنون شکننده نیستند. متریال های به کار رفته شده در ساختار آن ها به صورتی است که در مقابل انواع ضربه و تغییرات دمایی مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهند. میزان این مقاومت به اندازه است که بارها در تصادفات شاهد این موضوع بوده ایم که کاسه ی چراغ از بین رفته، ولی هدلایت همچنان سالم باقی مانده است.

 • مقاومت بسیار بالای هدلایت در مقابل روشن و خاموش شدن های پی در پی

از دیگر مزیت ها و ویژگی های لامپ های هدلایت در مقاومت بسیار بالا در مقابل روشن و خاموش شدن های پی در پی است. چراغ های هدلایت به دلیل تکنولوژی که در ساختار آن ها استفاده شده است، مقاومت بسیار بالایی در برابر روشن و خاموش شدن های پی در پی دارند. این لامپ ها برخلاف لامپ های رشته ای و زنون، خاموش و روشن کردن پی در پی تاثیری در طول عمر آن ها ندارد. از این رو برای استفاده هایی که درگیر روشن و خاموش شدن زیادی هستند، بهترین گزینه می باشد.

مزایای هدلایت چیست
مزایای استفاده از هدلایت
 • حرارت کم هدلایت ها

حرارت کم از دیگر مزایای لامپ های هدلایت به شمار می آید. با در نظر گرفتن این موضوع که سایر لامپ های خودرو حرارت زیادی را تولید می کنند، لامپ های هدلایت حرارت بسیار کمتری را از خود تولید می کنند. همین امر موجب کاهش انرژی تلف شده می شود.

بررسی دیگر مزایای لامپ های هدلایت

 • طول عمر بالای هدلایت

دوام و طول عمر بالا یکی دیگر از مزیت های لامپ هدلایت به شمار می آید. طول عمر هدلایت ها بر حسب دقیقه محاسبه می شود. میزان به دست آمده در مقایسه با لامپ های دیگر خودرو بسیار زیاد است. این دسته از محصولات به نسبت چراغ های هالوژنی یا زنونی عمر بسیار بیشتری دارند. عمر این محصولات بر اساس ساعت حساب می شود و بسیاری از آن ها حدود 45 هزار ساعت عمر می کنند. این در حالی است که لامپ های هالوژنی در حدود 5 هزار ساعت عمر می کنند.

 • کیفیت مناسب نور چراغ های هدلایت (نور بهتر هدلایت)

کیفیت مناسب نور چراغ ها یکی دیگر از مزیت های لامپ هدلایت به شمار می آید. با توجه به تکنولوژی هایی که در ساخت انواع لامپ های هدلایت به کار گرفته می شود، نور چراغ ها از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. شاید بتوان نور خروجی و کیفیت آن را مهم ترین دلیلی دانست که باعث شده تا بیشتر مصرف کنندگان به سمت این لامپ ها کشیده شوند. هدلایت ها در مقایسه با سایر لامپ ها، قدرت روشنایی بیشتری دارند. نور این دسته از چراغ ها به صورت ویژه برای روشن نمودن مسیر ماشین ها طراحی شده و لذا پرتوی متمرکز و نوری فوق العاده دارد. این موضوع در حالی است که چراغ هالوژنی و امثال آن ابتدا برای روشنایی منازل طراحی شدند  و به همین جهت تراکم نور آن ها بسیار اندک است. از طرفی دیگر هدلایت ها قدرت بسیار بیشتری برای بخش مه شکن دارند؛ چراکه آن ها می توانند روشنایی بین 5 تا 12 هزار لومن ایجاد کنند.

 • مصرف انرژی کمتر هدلایت نسبت به چراغ های زنون

یکی دیگر از مزایای استفاده از لامپ هدلایت، مصرف انرژی کمتر آن نسبت به چراغ های زنون می باشد. لامپ های هدلایت در مقایسه با دیگر چراغ های خودرو انرژی الکتریکی کمتری را مصرف می کنند. مصرف اندک از دیگر شاخصه های بارزی است که در هدلایت ها دیده می شود. اگر بخواهیم مقایسه ای در بین تمام هدلایت های خودرو داشته باشیم، باید ذکر کنیم که هدلایت ها از تمامی آن ها کم مصرف تر هستند. این دسته از تولیدات با وجود دوام بالاتر و نور بیشتر، اما مصرف بسیار اندکی دارند که این خود در کاهش فشار بر روی باتری خودرو موثر است.

خرید هدلایت باتوجه به مزایای آن
مزایا و معایب هدلایت-نوردهی بالا، مصرف و هزینه کم
 • نوردهی معقول هدلایت ها

لامپ های هدلایت به دلیل استفاده از تکنولوژی اس ام دی و ال ای دی در تولید آن از نوردهی مناسب تری برخوردار هستند. این موضوع موجب می شود تا نور این لامپ ها چشم دیگر رانندگان را اذیت نکند.

ویژگی ها و سایر مزایای لامپ هدلایت

 • سرعت بسیار بالای هدلایت در رسیدن به نهایت نور

سرعت بسیار بالا در رسیدن به نهایت نور یکی دیگر از ویژگی ها و مزیت های لامپ هدلایت به شمار می آید. گرم شدن یا رسیدن به نور در لامپ های هدلایت بسیار سریع می باشد، به این صورت که مدت زمان به نور رسیدن سیستم هدلایت، یک میکرو ثانیه می باشد. این مدت زمان در مقایسه با نیم تا یک ثانیه در لامپ های رشته ای و 2 تا 7 ثانیه در لامپ های زنون تقریبا صفر می باشد.

 • امنیت بالای هدلایت در برابر تصادفات رانندگی

به دلیل استفاده از گاز در ساختار لامپ های زنونی، در صورت بروز تصادف و یا مشکلات سیم کشی، گاز استفاده شده در لامپ ها موجب آتش سوزی می شود. در لامپ های هدلایت امکان بروز چنین مشکلی وجود ندارد. ایمنی مزیت دیگری است که باعث شده تا هدلایت لنزو در مقایسه با سایر لامپ ها، محبوبیت بیشتری داشته باشند. این محصولات در مقایسه با لامپ های زنونی و هالوژنی دوام بیشتری در برابر ضربه و استفاده های طولانی مدت دارند. در بخش پشتی این محصول یک فن کوچک نصب شده که به طور پیوسته آن را خنک می کند. این موضوع در حالی است که سایر لامپ ها در صورت استفاده ی طولانی مدت دچار آسیب های مختلفی می شوند که گاه سیم کشی ماشین را هم درگیر می کند.

این موضوع می تواند ایمنی سر نشینان را تهدید نماید. نکته ی دیگری که در این رابطه وجود دارد، نور قوی آن است که باعث امنیت بیشتری می شود. سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه های ملی (NHTSA) در گزارش اخیر خود آمار تکان دهنده ای را منتشر کرده است. این سازمان عنوان کرده که از مجموع 34439 تصادفی که در سال اخیر صورت گرفته، تقریباً به 67 درصد در شب و شرایط نور ضعیف بوده است. قدرت بالای نور هدلایت ها عاملی است که می تواند این خطر را کاهش دهد چراکه فاصله های زیادی را روشن می سازد.

 • بازدهی بیشتر لامپ هدلایت

از دیگر مزیت های لامپ های هدلایت به بازدهی بیشتر آن ها می توان اشاره کرد. این لامپ ها نسبت به میزان وات مصرفی، نور بیشتری را از خود تولید می کنند. همین طور میزان بازدهی لامپ های هدلایت با تغییر سایز و شکل آن تغییر پیدا نمی کند.

هدلایت خودرو
هدلایت های خودرو با نور عالی و بازدهی بالا
 • نصب هدلایت بسیار ساده و راحت

نحوه نصب کردن از دیگر مزیت هایی است که انواع هدلایت در خود دارند. این محصولات ثمره چندین سال تحقیق و طراحی هستند و به همین جهت برای نصب آن ها نیاز به تغییر سیم کشی نیست بلکه می توان به سادگی آن ها روی همان جایگاه های اصلی پیچ نمود. این موضوع باعث شده تا انتخاب این دسته از محصولات بسیار مناسب تر باشد.

پیشنهاد لنزو خواندن مقاله: همه چیز درباره هدلایت

 • کاهش هزینه در دراز مدت

اگر در فکر صرفه جویی هزینه هایتان هستید، بدون شک خرید هدلایت می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. اگرچه این دسته از محصولات ممکن است در مقایسه با سایر چراغ ها، قیمت بیشتری داشته باشند اما با توجه به کیفیت و البته دوام و مقاومتشان، می توان گفت که در دراز مدت موجب کاهش هزینه های شما می شوند؛ چرا که حداقل چند سالی شما را از خرید چراغ بی نیاز می کنند.

 • تنوع رنگ بیشتر در هدلایت ها

تنوع از مهم ترین مواردی است که باید در مقایسه مزایا و معایب هدلایت بدان پرداخت. این دسته از محصولات برخلاف لامپ های زنونی و یا هالوژنی که تنها چند رنگ محدود دارند، دارای طیف متنوعی از رنگ های زیبا است. از طرفی دیگر برخی از این هدلایت ها به صورت دو رنگ عرضه می شوند که می توان رنگ آن ها را عوض نمود. همین مورد سبب شده تا هدلایت ها سلایق مختلف را جذب خود نمایند.

 • طراحی زیبا و لوکس لامپ هدلایت

ظاهر زیبا از دیگر مواردی است که سبب شده تا هدلایت ها در بین مردم به محبوبیت بیشتری برسند. این دسته از محصولات طراحی بسیار زیباتر و البته حرفه ای تری به نسبت سایر لامپ ها دارند و به همین جهت دارندگان ماشین های لوکس همواره به آن روی می آورند. از طرفی دیگر دارندگان ماشین های معمولی هم می توانند به کمک هدلایت ها ظاهری زیبا به خودروی خود بدهند.

معایب و ایرادات انواع لامپ هدلایت را بدانید

در این بخش از محتوای مزایا و معایب هدلایت به بررسی معایب آن می پردازیم. لامپ هدلایت در کنار ویژگی ها و مزیت های بسیار زیادی که دارد، از برخی نقاط ضعف و ایراداتی هم برخوردار می باشد. برای اطلاع از معایب و ایرادات انواع چراغ های هدلایت با لنزو لامپ در ادامه همراه باشید.

معایب هدلایت چیست؟

بدون شک هدلایت ها نیز مانند سایر تکنولوژی های جدیدی که به بازار عرضه شده اند، دارای نقاط ضعفی هستند که باعث می شود تا برای بخشی از جامعه ی هدف مناسب نباشد. چنانچه بخواهیم یک مقایسه ی صحیح بین مزایا و معایب هدلایت داشته باشیم، باید هر دو روی سکه را در نظر بگیریم. البته به دور از اغراق باید عنوان کنیم که مزایای هدلایت ها بسیار بیشتر از معایب آن ها بوده؛ چرا که این محصولات ثمره چندین سال تحقیق و پژوهش هستند. با این اوصاف ما در ادامه مروری بر نقاط ضعف این تولیدات داریم.

بررسی معایب هدلایت
آشنایی با معایب هدلایت
 • نداشتن حرارت تابشی لامپ هدلایت

در محیط های بسیار سرد با کاهش کارایی مواجه می شوند. محدودیت استفاده در محیط های بسیار سرد از دیگر نقاط ضعف و ایرادات هدلایت به شمار می آید. در صورت بارش برف و یخبندان، لامپ های هدلایت به خاطر این که حرارت تابشی ندارند، ممکن است روی چراغ یخ زده و این امر موجب کاهش نور چراغ شود.

 • حساسیت بالای هدلایت به نوسان ولتاژ

هدلایت ها دارای حساسیت بالایی به نوسان جریان الکتریکی هستند. چنانچه میزان ولتاژ خودرو از حداقل میزان تعیین شده بیشتر شود و یا جریان الکتریکی از حد معقول افزایش یابد، هدلایت ها دچار آسیب می شوند. این آسیب بسته به شدت آن می تواند موجب از کار افتادن هدلایت یا ضعیف شدن آن شود. لامپ هدلایت در مقابل نوسانات ولتاژ بسیار آسیب پذیر هستند. از دیگر ایرادات هدلایت، حساسیت به ولتاژ می باشد. به این صورت که، لامپ های هدلایت، بایستی با ولتاژی بالاتر از حداقل ولتاژ مورد نیاز خود و جریان الکتریکی کمتر از حد تعیین شده تغذیه شوند. جریان الکتریکی می تواند به شدت به وسیله ی تغییرات جزئی می تواند ولتاژ را تحت تاثیر قرار دهد. به همین خاطر برای جلوگیری از این موضوع از یک قطعه ای که نوسانگیر نام دارد، بر روی هدلایت ها استفاده می شود. این قطعه جلوی نوسانات ولتاژ را تا حدودی می گیرد.

 • حساسیت هدلایت به دما و فشار

هدلایت ها در مقابل دما و فشار بالا آسیب پذیر هستند. لذا اگر دمای محیط بیش از اندازه افزایش یابد و یا فشار های غیر معقولی بدان وارد شود، این چراغ ها دچار آسیب های جدی می شوند. نسبت به استفاده طولانی در دماهای بالا از خود حساسیت نشان می دهند، چون هدلایت به شدت نسبت به حرارت حساس است. به همین خاطر استفاده ی طولانی مدت از این لامپ ها در دماهای بالا موجب می شود تا به چراغ لامپ فشار وارد شده و بسوزد. از این رو برای خنک ماندن لامپ های هدلایت از سیستم خنک کننده استفاده می کند. چون هر اندازه لامپ های هدلایت خنک تر بمانند، از طول عمر بیشتری برخوردار خواهند بود.

 • کم شدن راندمان هدلایت

در صورت افزایش جریان الکتریکی بازدهی و طول عمر آن ها کاهش پیدا می کند. کاهش بازدهی از دیگر ایرادات و نقاط ضعف لامپ های هدلایت به شمار می آید. بازدهی لامپ های هدلایت در صورت افزایش جریان کاهش پیدا می کند و همین امر موجب تولید گرمای بیشتر می شود. چنانچه شدت جریان الکتریکی که به این هدلایت ها می رسد دچار نوسان و یا تغییر شود، ساختار و میزان نور هدلایت محدود می شود که همین مورد به نوبه خود بازدهی و در نتیجه نور آن را کاهش می دهد. برای جلوگیری از این موضوع می توان از نوسانگیر ها استفاده نمود که بر روی سیم اصلی هدلایت قرار می گیرند.

سخن آخر

همانطور که در مقاله هدلایت چیست و چه کاربردی دارد؟ به ویژگی های اصلی این محصول پرداختیم؛ هدلایت ها هم مانند هر محصول دیگری دارای نقاط ضعف و قوت ویژه خود هستند. ما در این مقاله سعی کردیم تا مروری بر مزایا و معایب هدلایت ها داشته باشیم تا از این طریق فرآیند تصمیم گیری را برای شما ساده تر نماییم.

به طور کلی هدلایت دارای ایمنی بیشتر، قدرت و وضوح نور بالاتر، دوام عالی و البته ظاهری زیباتر هستند. اما در مقابل این محصولات حساسیت بالاتری به نوسانات ولتاژ دارند و نبود حرارت تابشی در آن ها می تواند باعث یخ زدگی چراغ ها در سرمای شدید شود. البته این معایب در مقایسه با حجم مزایای آن ها بسیار ناچیز است و به همین جهت  بسیاری به دنبال خرید هدلایت هستند.

اگر شما هم در این رابطه سوالی دارید و یا می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید هم اکنون با کارشناسان لنزو تماس حاصل فرمایید. اگر از این محتوا رضایت داشتید، یا موردی را لازم دانستید که به این متن اضافه کنیم، حتما در بخش نظرسنجی شرکت کنید و در بخش دیدگاه ها به ما اعلام کنید.

همراه ما باشید با مقاله: انواع چیپ هدلایت

3.4/5 - (15 امتیاز)

82 دیدگاه برای “مزایا و معایب هدلایت

   • کارشناس لنزو گفته:

    دوست عزیز سلام
    منبع نوری هدلایت ها مخصوصا نسل قدیم یعنی COB زمان روشن بودن حرارت بالایی از خودشون بیرون میدن که جای نگرانی نداره.
    لامپهای هالوژنی فابریکی هم همینطور هستن چه بسا که حرارت بیشتری هم دارن.
    در حال حاظر هدلایت های نسل جدید یعنی CSP این مشکل رو تا حدودی حل کردن و حرارت کمتری دارن.
    برای توضیحات بیشتر لطفا به پیامرسان های تلگرام . واتس آب . ایتا و روبیکا این خط پیام بدید.
    09103909605

 1. تورگای گفته:

  سلام، آیا محفظه‌‌ی لامپ کوچک موجب سوختن سریع لامپ هدلایت می‌شود؟ برای مثال بسیاری می‌گویند لامپ هدلایت به دلیل کوچکی محفظه برای چراغ مه‌شکن پژو slx مناسب نیست چون موجب خرابی لامپ می‌شود.

 2. Parsa گفته:

  سلام خسته نباشید
  چراغ هدلایت لنزو استفاده میکنم اما مدتیه که چراغ رنگ زرد از طرف شاگرد نورش خییلی کم شده اما سفیدش سالمه
  میخواستم بدونم تعمیر میشه ؟

   • کارشناس لنزو گفته:

    دوست عزیز سلام.
    به احتمال زیاد بابت نوسان برق هدلایت خراب شده.
    جهت اطمینان هدلایت رو به باطری بصورت مستقیم وصل کنید اگر هدلایت ممشکل نداشت باید دنبال ایراد توی سیمکشی چراغ باشید.

 3. علیرضا گفته:

  هدلایت من بعد از ۱ سال یه دفعه ایی نورش میپرید یه دفعه ایی کم شد نورش و بعد الان دیگه روشن نمیشه باید چیکار کنم

 4. پوریا گفته:

  سلام و عرض ادب
  من یه هدلایت ۵ حالته خریدم بعد از ۲ روز که رفتم بندازم دیدم چراغ سفیدش کم کم خواموش شد و بعدش زردش هم همین مشکل براش پیش اومد باید چیکار کنم الان

  • مدیر لنزو گفته:

   سلام. اگر از شعبات فروشگاه لنزو خریداری کرده باشید میتونید به یکی از شعبات ما مراجعه کنید و تعویض کنید.

 5. شایان گفته:

  سلام من یک هدلایت m8 پایه h7 خربدم و روی نور پایین ماشینم استفاده میکنم درپوش چراغ رو که برداشتم متوجه شدم به شدت هدلایت داغ کرده در حدی که به ترانسش نمیشد دست زد!
  طبیعی هست ؟

  • مدیر لنزو گفته:

   درود داغ کردن بخاطر نور و حرارت بالای چیپ تا حدی طبیعیه. از درست کار کردن فن هم مطمئن بشید. اگر بیش از حد داغ شده برای اطمینان به یه نصاب یا باتری ساز نشون بدید.

   • Amir.mahini گفته:

    سلام
    چ هدلایتی برای 131 خوبه و چ هدلایتب بگیریم ک چشم ماشین متقابل کمتر اذیت بکنه

    • کارشناس لنزو گفته:

     دوست عزیز سلام.
     برای مشاوره و راهنمایی بهتر لطفا به تلگرام وآتس آپ ایتا و روبیکا این خط پیام بدید.
     09103909605

 6. محمد گفته:

  سلام هدلایت لنزو روی موتور سیکلت نصب کردم وقتی روشن میکنم روی فول بالا. ترانس داغ میکنه و فول بالا کاملا از کارمیفته بعد ک‌خنک میشه دوباره وصل میشه بنظرتون مشکلش چیه.موتور سیکلت125سی سی هست

  • مدیر لنزو گفته:

   درود. بهتره به یک متخصص برق موتور سیکلت مراجعه کنید. ممکنه ترانس یا چیپ هدلایت در نور بالا مشکل داشته باشه، ممکنه ایراد از قسمت برق موتور سیکلت باشه و یا اینکه هدلایت با وات بالایی را انتخاب کردید که موتور سیکلت قادر به تولید توان موردنیاز هدلایت نیست و در نتیجه هدلایت داغ و در نهایت خاموش میشه.

 7. مهدی گفته:

  سلام آیا میشه هدلایت نور پایینو رو نور بالا وصل کرد؟یا بایدبخرم!

  • lenzo_product گفته:

   سلام خدمت دوست عزیز.
   اگر پایه های لامپشون یکی باشه بله میشه نصب کرد.
   ولی اگر نباشه باید هدلایت جدید نصب کرد.
   برای توضیحات بیشتر لطفا با این شماره تماس بگیرید.
   02136915034

 8. رضا گفته:

  با سلام ، ایا ترانس دستگاه هد لایت باید در محفظه چراغ باشه یا باید بیرون باشه؟

  • کارشناس لنزو گفته:

   سلام
   داخل کاسه چراغ فقط هدلایت قرار میگیره.
   با بیرون ماندن ترانس هیچ مشکلی پیش نمیاد.

 9. علی گفته:

  سلام ایا هدلایت بر روی سیم کشی 405 فشار میارد و سیم کشی را زوب میکند؟!

  • کارشناس لنزو گفته:

   سلام
   هدلایت هیچوقت به سیمکشی خودرو اسیب نمیزنه.
   ولی محض اطمینان در مورد هدلایت های قوی بهتره که سر راهش رله سیمکشی قرار بگیره.

 10. محمدرضا گفته:

  سلام وقت بخیر،چون ترانس هدلایت حرارت تولید میکنه اگر داخل کاسه چراغ باشه مشکلی ایجاد میکنه؟

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   هدلایت مثل زنون ترانس نداره.
   بعضی از هدلایت ها باکس کوچکی به سیمشون وصله که همون کانباس یا رفع ارور هستش.
   باید بیرون کاسه چراغ باشه و مشکلی ایجاد نمیکنه.

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   قاعدتا هدلایت شما خراب شده بهتره که به باطریساز مراجعه کنید و در صورت نیاز هدلایت رو تعویض کنید که مشکل جدی تری برای خودروتون ایجاد نکنه.

 11. محمد گفته:

  با سلام
  من پراید 131 دارم و برای هدلایتم در پوش انداختم ولی باطری ساز میگه در پوش رو دربیار چون نمیذاره فن هدلایت خنک بکنه و هوای گرم رو خارج بکنه
  الان بنده در پوش هدلایت رو از پشت چراغ باز کردم مشکلی نداره؟ نمیسوزه؟

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   اگر درپوش نباشه تنها مشکلی که ایجاد میشه ورود گرد و غبار به داخل کاسه چراغتون هستش.
   شما میتونید روی درپوش چنتا سوراخ ایجاد کنید که هم هوای فن هدلایت به بیرون هدایت بشه و هم گرد و غبار به داخل کاسه چراغ نفوذ نکنه.

 12. ABO گفته:

  با سلام
  اگه فن هدلایت به چیزی گیر کنه و نچرخه تا چه مدت دوام میاره؟

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   بستگی به هدلایتتون داره.
   بعضی از هدلایت ها چون حرارت منبع نوریشون کم هستش تا مدت ها بعد از خراب شدن فن، به خوبی کار میکنن
   بعضی از هدلایت ها هم کاملا برعکس چون حرارت منبع نوریشون زیاد هستش با کار نکردن فن سریع از کار میوفتن.

 13. بنی گفته:

  سلام وقت بخیر
  هم هدلایت نور پایین و نور بالا ماشینم سوخته
  اوایل نورش کم میشد الان خاموش روشن میشه
  رو ماشین افتامات نصب بود
  افتامات و برداشتم
  اینم بگم هدلایت جنس خوب و گارانتی دار بود و ی سال بیشتر کار نداد
  ممکنه بخاطر افتامات یا ایرادی از ماشین هدلایت سوخته باشه؟
  الان هدلایت جدید گرفتم میترسم نصب کنم باز بسوزه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   مدل ماشین هم بی تاثیر نیست.
   افتامات وظیفش اینه که نوسان برق رو کنترل کنه و برق یکنواختی به هدلایت برسونه.
   نسبت به توضیحاتی که فرمودید تنها دلیل سوختن هدلایت شما نوسان برق هستش.
   پس بهتره که به باطریساز مراجعه کنید و سیستم برقی خودروتون رو چک کنید.

 14. علي گفته:

  سلام ببخشید هدلایت رو سیم کشی پژو پارس اثر فشار میاره او من هدلایت قوی انداختم روش میشه راهنمایی کنی بعضی میگن رله چطور هست این قطعه

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   احنمال اینکه به سیمکشی خودروتون فشار بیاد خیلی کمه ولی اگر نگران هستید میتونید سر راه هدلایت رله سیمکشی نصب کنید.
   که هم محافظ هدلایتتون باشه و هم محافظ سیمکشی.

 15. سینا گفته:

  سلام وقت بخیر
  امروز شهر ما بارندگی بود یکی از هدلایتام که تو مه شکنه خاموش شد و دیگه روشن نمیشه،من یک ماهه خریدم هدلایتو
  بنظرتون آب خرابش کرده؟

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   تمامی هدلایت ها ضد اب هستن.
   احتمال داره تیکه ایی از سیمکشی چرا لخت بوده و باعث اتصالی شده باشه.

 16. ali گفته:

  سلام وقت بخیر لامپ ۴رنگ ۵حالته دارم ولی برد جفتشونم سوخته میشه کمک کنید چیکارشون کنم درست میشن ممنون

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   متاسفانه ما برد خالی این محصول رو وارد نکردیم بابت همین فکر نمیکنم کسی داشته باشه.

 17. Nima گفته:

  سلام یه سوال حباب لامپ بهتره یا هدایت واینکه میگن توی هوای بارونی و مه جواب نمیده درسته؟

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   منظورتون رو از حباب لامپ متوجه نشدم ولی هدلایت کیفیت قابل قبولی داره نسبت به بقیه چراغ ها.
   در مورد هوای مه الود و بارونی هم خدمتتون عرض کنم که تمام شرکت های خودرو سازی اروپایی از هدلایت استفاده میکنن در صورتی که آب و هوای اروپا اکثر مواقع بارونی و مه الود هستش پس اگر هدلایت و زنون برای این آب و هوا استاندارد نبود ازش استفاده نمیکردن.

   • arash.f گفته:

    سلام وقت بخیر،، من نور ماشینم خیلی ضعیف بود، هدلایت گرفتم الان در حد نور ماشین عادی شده نه در حد هدلایت،، اگه آفتامات بزارم قوی تر میشه؟؟؟ برا هدلایت مشکلی پیش نمیاد؟؟

    • کارشناس لنزو گفته:

     دوست عزیز سلام.
     بستگی به هدلایتی که خریدید داره ممکنه حداکثر وات اون هدلایت همین نوری باشه که میبینید.

     • arash.f گفته:

      الان در کل آفتامات بزاریم رو هدلایت براش مشکلی پیش نمیاد؟؟

     • کارشناس لنزو گفته:

      خیر مشکلی پیش نمیاد و البته باعث طول عمر بیشتر هدلایت هم میشه

 18. حمید گفته:

  با سلام.
  میخواستم بدونم لامپ فابریکی خودروهای کوییک و ساینا از چه نوعی هست؟چون وقتی به کاسه چراغ دست زدم داغ شده بود
  با تشکر

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   لامپ های فابریکی خودرو های ایرانی هالوژنی هستن و داغ بودنشون حالت طبیعی هستش.

 19. سیما گفته:

  سلام من چند سوال داشتم
  شما فرمودید لامپ هد لایت نسل جدید csp هست و در جایی دیگه گفتید که از نوع smd استفاده بشه لطفا در این خصوص توضیح بفرمایید چون من در آن توضیحات مفصل شما در این خصوص چیزی ندیدم
  مورد بعدی در توضیحات گفتید که هد لایت نسبت به لامپ قدیمی حرارت کمتری داره و در پاسخ یکی از دوستان در خصوص حرارت بالای هد لایت گفتید که طبیعی هست! حتی بیشتر از لامپ قدیمی طبیعی هست؟
  مورد آخر آینکه شما محصولات هد لایت را بصورت آکبند خریداری و سپس بصورت آکبند به مشتریان تحویل میدید؟
  ممنون از اینکه پاسخ میدید و دیگران از پاسخ شما استفاده میکنن

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   هدلایت ها حرارتشون کمتر از لامپ هالوژنی هستش در این شکی نیست و اینکه بنده عرض کردم طبیعی هستش یعنی توی حرارت هدلایت معمولیه و مشکلی پیش نمیاد.
   هدلایت های وارداتی در شرکت چین قبل از بسته بندی تست میشن و بعد داخل بسته بندی گذاشته میشه و ارسال به کشور ما میشه.
   ما هم بصورت آکبند به مشتریان ارسال میکنیم.
   در مورد smd و csp دو مدل مختلف هستن.
   میتونید داخل پیج اینستاگراممون کلیپ های آموزشی زیادی هستش که خیلی از توضیحاتی که میخواین داخلش پیدا میشه.

 20. مسعود گفته:

  سلام خسته نباشید
  برای سورن با برق مولتی پلکس هدلایت روی نور بالا نصب کردم ولی بعد از یکسال نور هدلایت ها ضعیف شده درضمن رله هم نصب نکردم، آیا ضعیف شدن هدلایت طبیعیه؟

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   مشکل ممکنه از نوسان برق باشه که خیلی برای هدلایت مضر هستش.
   البته نوع منبع نوری و جنس و کیفیت هدلایت هم بی تاثیر نیست ولی نصب رله سیمکشی خیلی تاثیر مثبتی بر طول عمر هدلایت داره.

 21. MOHAMMAD گفته:

  سلام خسته نباشید…ببخشید
  هدلایت در موقع برف و باران قشنگ نور دارد یا خیر ؟

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   بستگی به نوع هدلایت داره.
   هدلایتی که منبع نوری CSP داشته باشه برای همه ی شرایط آب و هوا مناسبه.

 22. دانیال گفته:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من میخواستم بدونم زمانی که روی خودرو هدلایت میبندیم رله و آفتامات اینا هم ببندیم بهتره یا نه ؟

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   بهتره که رله سیمکشی نصب بشه به طول عمر هدلایت خیلی اضافه میکنه.
   چونکه جلوی نوسان برق احتمالی به هدلایت رو میگیره.

 23. Fahim گفته:

  سلام
  آیا هدلایت باعث خرابی دسته راهنما ویا قسمت دیگر در ۲۰۶ میشه؟؟

 24. محمد گفته:

  سلام ببخشید هدلایت باعث خرابی دسته راهنما ویا قسمت دیگری از ۲۰۶ میشه؟؟

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   وجود هدلایت به تنهایی نمیتونه باعث خرابی دسته راهنما و قسمت های دیگر خودرو بشه.
   اسیب های برقی عموما از اتصالات و … به وجود میاد.

 25. رامین گفته:

  سلام چیپ هدلایتh3 سفارش دادم تعویض کنم حالا مثبت منفی چیپ با فابریک خودش فرق داره.برا خودش دوتا مثبت داره یک‌منفی ولی اونی سفارش دادم مثبت و منفی یکی داره چکار باید بکنم

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   چون ما خودمون چیپ هدلایت نداریم و به دیگران همیشه پیشنهاد میدیم که هدلایت رو تعمیر نکنن و در آخر اطلاعات کافی در این مورد نداریم نمیتونیم کمکی بهتون کنیم.

 26. فرزان ثمری گفته:

  سلام.من هدلایت m8گرفتم و روی نور پایین تیبا انداختم.
  وقتی شب روشن می کنم نور هد لایت کم و زیاد میشه و پشت امپرهم چراغ های راهنما و چک و ایربگ روشن میشه.
  نور رو که نگاه می کنم کم و زیاد میشه.
  بعد ۲۰ دقیقه لامپ های پشت کیلومتر خاموش میشه و نور صافمیشه
  ایراد از کجاست؟

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   به احتمال زیاد توی سیمکشی خودرو شما اتصالی ایجاد شده و ربطی به خود هدلایت نداره.
   برای عیب یابی بهتر لطفا به باطریساز مراجعه کنید.

 27. H.e گفته:

  سلام میخاستم بدونم هدلایت لنز دار ۳۵۰۰ وات به سیم کشی اسی میزنه مارک لنزو هم هست ماشین تیبا

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   چون هدلایت ها آمپر کمی مصرف میکنن به هیچ عنوان آسیبی به سیمکشی خودرو وارد نمیشه.

 28. رحیم گفته:

  با سلام و احترام
  هد لایتی که 150 وات فرضا توان مصرفی دارد ، با برق 12 ولت ، یعنی حدود 12.5 آمپر جریان میکِشد ،
  1- آیا این جریان به سیم کشی ماشین آسیب نمیزند ؟
  2- در شبکه سیم کشی اکو ماکس که امکان استفاده از آفتامات و رله نیست ، آیا این جریان به BCM آسیب نمیزند ؟
  بنده به میزان توان مصرفی هد لایت ها شک دارم ، چون LED آنقدر مصرفش پایین است که با باتری قلمی روشن میشود لذا اگر طبق فرمول P=V*I حساب کنیم ، جریان 12 آمپری خیلی بالاست

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   حقیقتش ما مثل شما با فرمول سرکار نداریم. بجاش از دستگاه استفاده میکنیم.
   عموما طبق تجربه هدلایت هایی با توان 130 وات توسط یک آدابتور 5 آمپر هم روشن میشه.
   پس فقط توان وات نمیتونه توی این فاکتور تاثیر گذار باشه چون سر راه هدلایت های قوی ترانس قوی تری هم نصب شده که از فشار بیش از حد به سیمکشی خودرو جلوگیری میکنه.
   از طرفی هم بنده به شخصه تا بحال نه دیدم و نه شنیدم که هدلایت باعث سوختن سیمکشی خودرو بشه.
   خلاصه ما بیشتر میتونیم از تجربیاتمون نظر بدیم تا فرمول علمی.
   امیدوارم نظرات ما کمکی به شما کنه.

 29. Q.k گفته:

  سلام وقت بخیر
  من یه هدلایت h7 روی نور پایین سورن نصب کرده بودم الان بازش کردم و میخام روی نور بالای سمندLX نصبش کنم ، یه دونش رو که نصب کردم واسه تست ۶ ۷ ثانیه ثابت روشن نگهش داشتم ، هدلایت دو سه بار خاموش شد باز روشن شد ، بعدش کلا نوربالای همون چراغ از کار افتاد و حتی لامپ فابریکی خودش هم روشن نشد ولی چند دقیقه بعد دوباره درست شد.
  به نظرتون مشکل از کجاست؟

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   فارق از اینکه پایه نور پایین و بالای سمند با هم فرق میکنن و جابجا کردنشون کار استانداردی نیست ممکنه سیستم برقی خودرو جدید مولتی پلکس باشه و با نصب هدلایت باعث ارور توی کامپیوتر خودرو شده باشید.
   برای رفع این مشکل بهتره یه رله سیمکشی سر را هدلایت قرار بدید که باعث رفع ارور بشه.

 30. شهرام گفته:

  سلام خسته نباشید ببخشید بنده چند روزی هست برای دنا پلاس هدلایت نصب کردم گاهی دور کند فن باز نمیکنه و دور تند کار میکنه ممکن هست از نصب هدلایت به بعد این مشکل پیش بیاد

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   فکر نمیکنم نصب هدلایت باعث این مشکل شده باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

لنزو لامپ

×