پایه لامپ خودرو + لیست انواع پایه های هدلایت

انواع پایه هدلایت خودرو

این روز ها می توان هدلایت ها را جزو بهترین گزینه ها برای چراغ خودرو دانست. مزیت های منحصر به فرد این محصول سبب شده است تا تقاضای بالایی برای این محصول ایجاد شود. اما برای خرید “هدلایت مناسب باید به فاکتور های مختلفی توجه نمود. پایه هدلایت مناسب یکی از این فاکتور های بسیار مهم است که باید توجه بسیار زیادی نسبت به آن داشت. شما باید قبل از خرید پایه لامپ خودرو بدانید که چه نوع پایه ای مناسب خودروی شماست و بر این اساس اقدام به خرید انواع هدلایت نمایید. اگرچه این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد اما بیشتر خریداران اصلاً هیچ گونه اطلاعی از آن ندارند. اگر شما هم جزو این افراد هستید، بهتر است ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید؛ چرا که قصد داریم به شیوه ای دقیق و کامل تمام جزئیات لازم پیرامون این مطلب را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

توجه داشته باشید که فروشگاه لنزو اسدیان، پایه خالی هدلایت برای فروش ندارد. چراکه هر کارخانه ای برای هدلایتی که تولید کرده، پایه هدلایت ساخته است و این مقاله صرفا برای آگاهی به مشتریان می باشد.  

پایه لامپ خودرو چیست؟

در دنیای خودروها، لامپ‌ ها نقش اساسی در روشنایی مسیر و افزایش ایمنی رانندگی ایفا می‌‌‌ کنند. اما تنوع لامپ ها و پایه های موجود در بازار، انتخاب مناسب را برای رانندگان کمی دشوار می سازد. در این مقاله، به طور جامع به بررسی پایه لامپ خودرو و نقش آن در سیستم روشنایی می پردازیم. پایه لامپ خودرو قطعه ای پلاستیکی یا فلزی است که لامپ را به چراغ خودرو متصل می کند. این پایه ها در اشکال و اندازه های مختلفی موجود بوده و هر نوع لامپ، پایه هدلایت مخصوص به خود را دارد. این قطعه نقش های حیاتی در سیستم روشنایی خودرو ایفا می کند که عبارتند از:

 • اتصال لامپ به چراغ: لامپ را به طور محکم به چراغ خودرو متصل کرده و از جدا شدن آن در حین رانندگی جلوگیری می نماید.
 • انتقال جریان الکتریکی: جریان الکتریکی را از سیم کشی خودرو به لامپ منتقل کرده و از روشن شدن لامپ و تولید نور اطمینان حاصل می کند.
 • محافظت از لامپ: این قطعه، لامپ را در برابر ضربه، لرزش و عوامل محیطی محافظت کرده و از آسیب دیدن آن جلوگیری می کند.

پایه هدلایت خودرو 

پایه هدلایت ماشین
پایه هدلایت برای هر خودرویی متفاوت است

پایه هدلایت همان سوکت های لامپ هایی هستند که در هر ماشین و نوع چراغ خودرو متفاوت می باشد. از این رو توصیه می شود که قبل از خرید هدلایت مورد نظر، در ارتباط با نوع پایه لامپ خودروی خود اطلاعات کافی را داشته باشید تا بتوانید پایه لامپ متناسب با خودروی خود را خریداری کنید. بدون شک پایه موردنظر یکی از مهم ترین فاکتور هایی است که باید در حین “خرید هدلایت ” به آن توجه نمایید؛ چرا که یک خرید اشتباه باعث می شود تا عملاً هدلایت خریداری شده برای شما غیر قابل استفاده شود. پایه لامپ در واقع همان سوکت یا کانتکت هدلایت می باشد که متناسب با نوع آن متغیر می باشد. این پایه ها، هدلایت را به سیستم برق خودروی شما متصل می سازند. جنس پایه خودرو عموماً پلاستیک و یا ترکیبی از پلاستیک و فلز است. کارایی و عملکرد بهینه هدلایت تا حد بسیار زیادی به پایه آن بستگی دارد. این پایه از یک خودرو تا خودروی دیگر متفاوت است. از طرفی دیگر متناسب با جایگاه چراغ نیز تغییر می کند. این موضوع عاملی است که موجب گستردگی و تنوع در این محصولات شده است. برای ساماندهی به این گستردگی، پایه ها طبق یک دستور خاص شماره گذاری شده اند که از H1 شروع می شود. این رقم تا H13 و بالاتر هم ادامه می یابد. در این بین H1 ،H11 و H7 پر کاربردترین نوع پایه لامپ در بین خودرو های ایرانی هستند. در نظر داشته باشید که اسامی و شماره گذاری این محصولات هیچ ارتباطی با نوع و مدل خودرو ندارد و ممکن است در یک خودو به چند نوع پایه مختلف برای بخش های آن نیاز باشد.

پیشنهاد لنزو: بهترین هدلایت برای خودرو

مزایای استفاده از پایه لامپ مناسب 

برای انتخاب پایه لامپ مناسب، باید به نوع لامپ و چراغ خودروی خود توجه کنید. همچنین، باید از پایه هدلایت با کیفیت بالا استفاده کنید تا از مزایای آن به طور کامل بهره مند شوید. این قطعه به ظاهر ساده نقش بسیار مهمی در سیستم روشنایی خودرو دارد که انتخاب و نصب صحیح آن،  می تواند نقش مهمی در ایمنی رانندگی ایفا کند.

 1. نصب آسان: پایه لامپ مناسب، فرایند نصب لامپ را در چراغ خودرو آسان ساخته و از اتلاف وقت و نیرو جلوگیری به عمل می ‌آورد.
 2. اتصال ایمن: پایه هدلایت با کیفیت، لامپ را به طور ایمن به چراغ خودرو متصل کرده و از لرزش و جدا شدن آن در حین رانندگی جلوگیری می کند.
 3. جلوگیری از اتصالات کوتاه: یک پایه مناسب، از ایجاد اتصالات کوتاه و آسیب به سیم کشی خودرو جلوگیری می نماید.
 4. افزایش طول عمر لامپ: پایه با کیفیت، از لامپ در برابر ضربه و لرزش محافظت کرده و به افزایش طول عمر آن کمک می کند.

لیست جدول پایه هدلایت ( لیست پایه لامپ خودرو )

در جدول زیر لیست کاملی از پایه لامپ خودروها را متناسب با هر خودرو برای شما قرار داده ایم که می تواند به انتخاب شما کمک شایانی نماید.

مدل خودرونور پاییننور بالامه شکن (پروژکتور)
پژو ۲۰۶ جدیدH7H7H1
پژو ۲۰۶ قدیمH4H4H1
پژو ۲۰۷ نیوفیسH7H1H1
پژو ۲۰۷ قدیمH7H7H1
پژو ۲۰۰۸H7H7__
پژو ۴۰۵ GLXH4H4H3
پژو ۴۰۵ SLXH7H1H1
پژو پارسH7H7H1/9005
پراید ۱۳۱ و صباH4H4H3
پراید ۱۳۲ و ۱۱۱H7H1H3
سمند LXH7H1H3
سمند معمولیH3H3H3
سمند سورنH7H1H3
دناH7H1H1
راناH7H1H3
تیبا ۱ و تیبا ۲H7H1H1
ال۹۰H4H4H11
ریوH4H4880
مگانH7H1H11
ساندروH4H4H11
زانتیاH1H1H1
نیسان ماکسیما90069005H3
وانت کاپراH4H4H3
مزدا ۳۲۳H4H4H3
مزدا ۳H79005H11
مزدا ۳ نیوD2SH1H11
کوییکH4H4H1
سایناH4H4H1
ساینا sH4H4H1
شاهینH4H4H11
تاراH7H7H11
هیوندای ورناH4H4880
هیوندای توسانH4H4880
هیوندای اکسلH4H4880
هیوندای i30H7H1880
هیوندای کوپهH7H79005
هیوندای آزراD1SH7H11
هیوندای جنسیسH7H7H11
هیوندای i20H7H7H11
هیوندای سوناتاH7/D1SH7H11
هیوندای اکسنتH4H4H11
هیوندای سانتافهH7H1H11
هیوندای النتراH7H1H11
تویوتا لندکروزH7/D1SH7/9005H11/9005
تویوتا کمریH7/9006H7/9005H11/9005
تویوتا اف جیH4H4880
تویوتا هایلوکسH4H49005
تویوتا پرادوH4H49006
تویوتا یاریسH4H4H1
تویوتا کرولاH7H1H11
دوو ماتیزH4H4H3
دوو سیلوH4H4H3
دوو ریسرH4H4H3
دوو ۲۰۰۰H4H4H3
برلیانس ۳۳۰-۳۲۰H4H4H3
تیوولیH7H1H11
نیسان پاترولH4H4__
نیسان رونیزH4H4__
سوزوکی ویتاراH7H7H11
ام وی ام X33H4H4H11
ام وی ام ۱۱۰H4H4H3
ام وی ام ۵۳۰H1H1H7
ام وی ام ۵۵۰H7H7H7
ام وی ام ۳۱۵H7H1H7
لیفان X60H4H4H3
لیفان X33H4H4H11
لیفان 530H4H4H1
جیلی RV-7H7H1H1
جیلی 7H7H1H3
جیلی X7H7H1H11
جک جی 3 و 5H7H7H3

انواع پایه هدلایت خودرو

انواع پایه لامپ خودرو در دو دسته کلی پایه لامپ رشته ای و پایه لامپ LED طبقه بندی می شوند. هر کدام از این دسته ها، شامل زیرمجموعه های مختلفی هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

پایه هدلایت در واقع همان سوکت هدلایت می باشد که با توجه به نوع و مدل هدلایت متغیر می باشد. وظیفه پایه هدلایت اتصال هدلایت به سیستم برقی اتومبیل می باشد. جنس پایه لامپ خودرو ترکیبی از پلاستیک و فلز و یا پلاستیک می باشد. به صورت کلی می توان گفت که کارایی و عملکرد هدلایت بستگی به پایه ی آن دارد و متناسب با جایگاه و مدل هدلایت تغییر می کند. همین امر منجر به تنوع بالایی این محصولات می شود. برای ساماندهی به این تنوع محصولات از یک دستور خاصی برای شماره گذاری آن استفاده می شود. به عنوان نمونه پایه لامپ خودرو از H1 شروع شده و این رقم تا H13 و بالاتر هم ادامه پیدا می کند. از جمله پرکاربردترین انواع پایه هدلایت می توان به H1، H7 و H11 اشاره کرد.

 • پایه لامپ H1 (پایه هدلایت H1)

پایه هدلایت h1 یکی از رایج ترین انواع پایه‌ های نگهدارند بوده که برای لامپ های هالوژن و LED با تکنولوژی “SMD با توان بالا استفاده می شود. این نوع پایه هدلایت در چراغ های جلو، نور بالا و مه شکن خودروها کاربرد دارد. در این بخش، به طور جامع به بررسی پایه هدلایت h1 پرداخته و اطلاعات لازم برای انتخاب و نصب صحیح آن را به شما ارائه می دهیم.

پایه هدلایت h1 سری جدید از پایه های هدلایت با ابعاد و اندازه های کوچکتر هستند. این سری از پایه های هدلایت با وجود ابعاد کوچکتری که دارند، از درخشندگی و توان بیشتری برخوردار هستند. بدنه آن ها از جنس تمام فلز بوده و دارای فن دور بالا می باشند. طراحی متفاوت فن این هدلایت ها موجب شده است که هدلایت های دوطرفه پایه H1 نسبت به نسل قبلی طول عمر بالاتر و مفیدتری داشته باشند. این هدلایت ها به صورت کاملا ضد آب بوده و دارای کابل های ابریشمی هستند. این پایه ها به دلیل این که بدون ترانس هستند، در زماk نصب آن ها دیگر نیازی به ترانس نمی باشد. از این رو تنها با جایگزین شدن لامپ های فابریک و اتصال سوکت هدلایت به راحتی نصب می شوند. علاوه بر نصب آسان، از دیگر ویژگی های هدلایت های دو طرفه پایه H1 می توان به پنجاه هزار ساعت کار مفید آن با بالاترین کیفیت اشاره کرد. از دیگر ویژگی های این پایه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم ایجاد نویز بر روی ECU خودرو
 • عدم تولید و ایجاد گرما در کاسه چراغ
 • تابش نور فوق العاده روشن زنون سفید با شدت بالا
 • مجهز به فن خنک کننده
 • دارای ترانس تقویت برق ورودی
پایه هدلایت خودرو
انواع پایه لامپ خودرو

بیشتر بدانید: انواع چیپ هدلایت

مشخصات پایه هدلایت h1

 • نوع لامپ: هالوژن و LED
 • توان لامپ: بالا
 • کاربرد: چراغ های جلو، نور بالا و مه شکن
 • مزایا: روشنایی بالا، طول عمر بالا، قیمت مناسب
 • معایب: مصرف برق بالا، تولید گرمای زیاد

ساختار پایه هدلایت h1

پایه هدلایت h1 از دو قسمت اصلی تشکیل شده است:

 • پایه: این قسمت از پایه هدلایت به چراغ خودرو متصل شده و لامپ را در جای خود نگه می دارد.
 • کانکتور: این قسمت از پایه نیز به لامپ متصل شده و جریان الکتریکی را به آن منتقل می کند.

نکات مهم در انتخاب پایه هدلایت h1

 • کیفیت: از پایه هدلایت h1 با کیفیت بالا استفاده نمایید تا از مزایای آنها مانند نصب آسان، اتصال ایمن و طول عمر بالا بهره مند شوید.
 • سازگاری: قبل از خرید پایه h1، از سازگاری آن با مدل خودروی خود مطمئن شوید.
 • قیمت: پایه های h1 در قیمت های مختلفی در بازار موجود هستند. قبل از خرید، می توانید قیمت پایه های مختلف را در بازار مقایسه کرده و بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

مراحل و نحوه نصب پایه هدلایت h1

نصب پایه هدلایت h1 به طور کلی فرایند آسان محسوب می شود. اما، اگر در نصب آن مشکل دارید، می توانید از دفترچه راهنمای خودرو یا یک متخصص کمک بگیرید.

 • چراغ خودرو را خاموش کنید و صبر کنید تا لامپ خنک شود.
 • درپوش چراغ را باز نمایید.
 • لامپ قدیمی را از پایه هدلایت جدا کنید.
 • پایه h1 جدید را به لامپ جدید متصل نمایید.
 • پایه h1 را در چراغ خودرو قرار داده و آن را در جای خود محکم کنید.
 • درپوش چراغ را ببندید.

نکات ایمنی در نصب پایه هدلایت h1

 • از دست زدن به لامپ داغ خودداری نمایید.
 • عینک و دستکش ایمنی را در حین کار مورد استفاده قرار دهید.
 • در صورت نیاز، از یک متخصص کمک بگیرید.
 • پایه هدلایت H3

این نوع پایه برای لامپ های هالوژن با توان متوسط استفاده شده و در چراغ های مه شکن و چراغ های راهنمای برخی از خودروها کاربرد دارد.

 • پایه هدلایت H4

این پایه برای لامپ های هالوژن دو رشته ای استفاده شده و در چراغ های جلو برخی از خودروها نیز کاربرد دارد.

 • خرید پایه هدلایت H7

پایه هدلایت h7 برای لامپ های هدلایتی مناسب می باشد که دارای دو فیش باشند. در بازار ایران به این لامپ ها چراغ پرشیایی هم گفته می شود.  برای لامپ های هالوژن با توان متوسط، مورد استفاده قرار گرفته و در چراغ های جلو، نور پایین و مه شکن برخی از خودروها به کار می ‌رود و بیشتر در پراید های جدید مانند 111 و 132، پژو 206، پژو پارس و … استفاده می شود. البته از این پایه لامپ می توان در برخی از اتوبوس ها و تریلرها هم استفاده کرد. موضوعی که در این راستا اهمیت دارد، انتخاب ولتاژ مناسب برای استفاده از این پایه در خودروهای سنگین می باشد. در خودروهای سنگین مانند اتوبوس ها و تریلر ها باید از پایه ی H7 با ولتاژ 24 ولت استفاده شود.

پایه لامپ خودرو
انواع پایه لامپ خودرو
 • خرید پایه هدلایت H11

پایه لامپ هدلایت h11 یکی دیگر از پرکاربردترین پایه های هدلایت می باشد که به دلیل ویژگی های خاصی که دارد، مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته شده است. امروزه در خودروهایی که دارای سیستم مالتی پلکس هستند، از پایه ی هدلایت دوطرفه استفاده می شود. این نوع از هدلایت ها، مانع از بروز خطا در ای اس یو ماشین می شود. این محصولات علاوه بر زیبایی خاصی که دارند، از نصب بسیار راحتی هم برخوردار می باشند. به این صورت که بدون نیاز به کمک گرفتن از افراد متخصص، می توان هدلایت موردنظر را در محل مورد نظر قرار داد.

تمامی مدل‌ های فوق در دو حالت رشته ای و LED در بازار موجود هستند. در بخش بعدی به مقایسه این دو نوع پایه پرداخته تا با شناخت آنها، اقدام به انتخابی صحیح نمایید.

انواع پایه لامپ خودرو براساس جایگاه

همانگونه که عنوان کردیم، پایه های هدلایت دارای گستردگی بسیار زیادی هستند. این گستردگی باعث شده تا یک دسته بندی برای آن ها اعمال شود. دسته بندی که در زمینه پایه لامپ ها وجود دارد، بر اساس نوع جایگاه آن ها انجام می شود و نمی توان مدل های خاصی را به آن محدود نمود. در حالت کلی سه نوع پایه لامپ، نور بالا، نور پایین و مه شکن یا پروژکتور (که گاهی هم معروف به پرژکتور است) وجود دارد. زمانی که شما برای خرید هدلایت خودرو به فروشگاه مراجعه می کنید، مدل خودرو و نوع جایگاه آن از شما سوال می شود تا بر این اساس محصول مناسب به شما ارائه شود. در نظر داشته باشید که شماره گذاری ها محدود به یک دسته نیستند. برای مثال پایه H1 در خودرو پژو SLX برای نور بالا استفاده می شود؛ اما همین پایه در پژو 407 برای نور پایین به کار می رود. این فاکتور عاملی است که مانع از قرار گیری هر مدل در یک دسته خاص می شود. با این اوصاف می توان گفت که عموماً (نه همیشه) پایه های H7 برای نور پایین، H4 برای نوربالا و H3 برای متمرکز یا همان مه شکن استفاده می شود. این سه در برخی از خودرو ها به عنوان پایه سایر جایگاه های دیگر هم به کار می روند. لذا نمی توان شماره ها را به دسته ای محدود نمود.

پیشنهاد لنزو: هدلایت چیست و چه کاربردی دارد؟

تبدیل پایه هدلایت

مهمترین نکته قبل از خرید لامپ خودرو توجه به پایه آن متناسب با نوع خودروی شما می باشد.فروشگاه لنزو اسدیان پایه برای تبدیل لامپ خودرو برای فروش ندارد ولی می توانید از مراکز معتبر و مرتبط نسبت به خرید تبدیل پایه اقدام کنید.

نکات مهم قبل از خرید پایه هدلایت

به دلیل این که پایه لامپ های متفاوت هدلایت به یکدیگر نمی خورند، بهتر است قبل از خرید هدلایت، از نوع پایه لامپ هدلایت ماشین خود با خبر باشید. به همین دلیل بهتر است با انواع لیست پایه هدلایت آشنا شوید، چون راه امنی هم برای تبدیل پایه لامپ های هدلایت به یکدیگر وجود ندارد. علاوه بر نوع و مدل پایه، یکی دیگر از مواردی که قبل از خرید باید به آن توجه نمایید، شدت نوردهی هدلایت می باشد. شدت نوردهی هدلایت ها با واحد لومن اندازه گیری می شود. این شدت نوردهی رابطه ی موازی با میزان توان مصرفی دارد. میزان توان مصرفی هدلایت های خودرو با وات سنجیده می شود.

بیشتر لامپ های هدلایت دارای توان 40 واتی هستند. اما در پروژکتورهای خودرو یا همان مه شکن به خاطر فضای کمی که برای تعبیه ی چراغ در نظر گرفته شده است، از چراغ های هدلایت با وات پایین تر استفاده می شود. به این صورت که میزان وات ممکن است در لامپ های مه شکن به حدود 35 وات هم برسد. در همین راستا ذکر این موضوع از این قاعده مستثنی نمی باشد که در صورت انتخاب لامپ هدلایت با توان مصرفی بالاتر از حد استاندارد، باید اقدام به ارتقا سیم و سوکت پایه لامپ هم نمایید. در این صورت سیستم نوردهی اتومبیل دچار سوختگی یا آب شدن به دلیل حرارت بالا نمی شود. قبل از خرید، قیمت پایه های مختلف را در بازار مقایسه نمایید و از فروشگاه های معتبر خرید کنید. به دنبال پایه های با کیفیت بالا باشید، حتی اگر قیمت بالاتری داشته باشند. همچنین می توانید از پایه های دست دوم استفاده نمایید، اما قبل از خرید از سالم بودن آن ها مطمئن شوید.

بیشتر بدانید: هدلایت یا زنون

قیمت پایه هدلایت

قیمت پایه هدلایت به عوامل مختلفی مانند نوع، کیفیت، برند و محل خرید بستگی دارد. در این بخش، به طور جامع به بررسی قیمت پایه هدلایت پرداخته و اطلاعات لازم برای خرید مناسب ترین پایه را به شما ارائه می دهیم.

 • نوع پایه: قیمت پایه ها با توجه به نوع آنها متفاوت است. همانطور که گفته شد، به طور کلی، پایه های LED قیمت بالاتری نسبت به پایه های رشته ای دارند.
 • کیفیت: پایه ها در کیفیت های مختلفی در بازار موجود می ‌باشد. پایه های با کیفیت بالا، از مواد اولیه مرغوب و با دقت بالایی ساخته شده و قیمت بالاتری نیز دارند.
 • برند پایه: برندهای مختلفی در بازار موجود اس. برندهای معتبر و شناخته شده، پایه های با کیفیتی را ارائه می دهند که طبیعتا از قیمت بالاتری نیز برخوردارند.
 • محل خرید پایه: قیمت پایه در فروشگاه های مختلف، متفاوت است. به طور کلی، قیمت پایه لامپ در فروشگاه های آنلاین پایین تر از فروشگاه های فیزیکی است.

سخن آخر

اگر تاکنون برای خرید هدلایت اقدام کرده باشید، یکی از اولین مواردی که از شما پرسیده می شود، نوع پایه آن است. بیشتر مشتریان همانند شما اطلاع دقیقی از این موضوع ندارند. ما در این مقاله سعی کردیم تا لیست انواع پایه های هدلایت را بررسی کرده و به دقت تمام جزئیات آن را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. چنانچه تمایل به خرید هدلایت دارید یا در این زمینه نیازمند اطلاعات بیشتری می باشید، می توانید هم اکنون با کارشناسان  لنزو لامپ تماس حاصل فرمایید یا از طریق فرم تماس باما سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

توجه داشته باشید که فروشگاه لنزو اسدیان، پایه خالی هدلایت برای فروش ندارد. چراکه هر کارخانه ای برای هدلایتی که تولید کرده، پایه هدلایت ساخته است و این مقاله صرفا برای آگاهی به مشتریان می باشد.  

همراه ما باشید با مقاله: مزایا و معایب هدلایت

برای اطلاع از آخرین اخبار ما را در اینستاگرام lenzo_asadian دنبال کنید.

4.4/5 - (11 امتیاز)

78 دیدگاه برای “پایه لامپ خودرو + لیست انواع پایه های هدلایت

 1. مهدی گفته:

  سلام
  هدلایت خیلی فوی یرای موتورسیکلت میخوام،اگه هدلایت خودرو (اتومبیل )بندازم مشکلی نداره؟

 2. مجید گفته:

  سلام هدلایت ۱۰ طرفه لنزو خریدم برای نور بالای تیبا پایش h7ولی این h1 میخوره امکان داره پایشو بتونم یدکی پیدا کنم

 3. ناشناس گفته:

  سلام خوب هستید بنده تو جاده زیاد رفت و امد میکنم .
  هدلایت اس ام دی و زنون کدوم رو برای نور بالا و نور پایین و مه شکن انتخاب میکنید ؟

 4. ناشناس گفته:

  سلا شرمنده یه سوال دیگه اینکه چند مارک خوب زنون و هدلایت معرفی میکنید ؟

 5. رضارضوانی گفته:

  سلام برای ۴۰۵ هدلایت میخوام خریدکنم فروشنده گفت مدلd65
  h4برات میگذارم میخواستم بدونم راحت میتونم سوکت چراغ قبلی بکنم واین جدیدی نصب کنم

 6. عبدالله دهقانی گفته:

  سلام نورپایین ، نوربالا و مه شکن خودرو شاهین چه پایه ای هستن؟

 7. محسن گفته:

  سلام پژو پارس مدل ۸۱ دارم که پرژکتور فابریک valeo روشه پایه پرژکتور من ۹۰۰۵ ولی بخاطر مستطیل بودن ورودی لامپ به داخل پرژکتور هیچ هدلایتی بهش نمیخوره و کامل وارد نمیشه راه حلی دارین؟ یکی از فروشنده ها گفت باید پایه h1 بگیری دورشم چسب بریزی

 8. داود درودی گفته:

  با سلام
  من هدلایت با پایه h4گرفتم
  ولی ماشینم 206مدل 99هست
  میخواستم بدونم این پایه به ماشینم میخوره یانه

  • ناصر گفته:

   سلام من اشتباهی h7گرفتم که به 206میخوره اگه مایل بودید عوض میکنیم موفق باشید

 9. ناشناس گفته:

  آیا هدلایت ۲۰طرفه شما گارانتی داره؟؟و یا در حالت نرمال و خوب چقدر عمر میکنه

 10. امیر گفته:

  سلام خسته‌ نباشید پایه هدلایت مناسب کاسه چراغ موتور موجود هست

 11. پویا گفته:

  سلام ببخشید بنده هدلایت h4 برای نور بالا سمند وصل کردم ولی الان اصلا ازش راضی نیستم چون نور رو پخش میکنه و مستقیم به جلو نمیزنه
  در سایت شما هم خواندم که برای نور بالای سمند h1 مناسبه اگر من اون هدلایت رو بفروشم و بجاش هدلایتی با پایه h1 بخرم مشکلم حل میشه؟

  • مدیر لنزو گفته:

   درود. حتما هدلایت H1 نصب کنید چون پایه اشتباهی نصب کردید اصلا بازدهی مناسبی نمی گیرید.
   نکته دوم، برای اینکه نور رو به جلو داشته باشید از هدلایت های csp با خط کات استفاده کنید.
   در آخر هدلایت H1 به حاطر کوچکتر بودن، نوردهی کمتری نسبت به سایر پایه ها داره.

 12. حسین گفته:

  سلام یه جفت پایه h4. خریدم تازه نصب کردم منتها کاسه چراغم عوض کردم به slx جدید خواستم همین هدلایت نصب کنم پایه تبدیل میتونم اینکار انجام بدم؟ یه h7 ? شما پایه h7 تبدیلش رو دارین چون واقعا از نور m8pro راضیم ممنونم بعد بهترین پایه برای h1 چه لامپی هست

  • مدیر لنزو گفته:

   درود. بله تبدیل پایه وجود داره ولی متاسفانه ما نداریم. برای h1 هم زنون بازدهی بیشتری نسبت به هدلایت داره.

 13. مسعود گفته:

  سلام من برای هایما اس۷، نور بالا میخوام هدلایت نصب کنم.چه مدلی بهش میخوره.مدل۹۸ توربو هست.

 14. سعید گفته:

  سلام
  من هدلایت ۳فیش دارم نمیخوام روی ماشین پژوپارس نصب کنم
  چطور ۳فیش رابه ۲فیش تبدیل کنم
  ممنونم راهنمایی کنی

 15. مجتبی گفته:

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم آیا تبدیلی هست که هدلایت پایه h7 رو برای h۱ استفاده کرد اگر آره از کجا میشه تهیه کرد ممنون

 16. Binam گفته:

  سلام
  آیاتبدیلی توبازارهست که بشه هدلایتh4تبدیل به هدلایتh7 کرد؟
  من یه هدلایتh4دارم که روی پرایداستفاده میکردم،خب نوربالاوپایین روی یک لامپه
  حالامیخوام همین هدلایت روی سمنداستفاده کنم که تک کنتاکه
  فرقی برام نمیکنه روی کدوم چراغ نصبش کنم.نوربالا،نورپایین یا مه شکن
  میخوام ببینم راهکاری هست بشه ازش روی سمنداستفاده کرد؟
  هدلایتی که دارم پایهh4 چندحالته است. نورسفید.زرد.چشمک زن

 17. علی کشوری گفته:

  سلام ممنون از سایت خوبتون از همه نظر بسیارعالیست. من ماشینم هیوندای سوناتا هست چه هدلایتی رو برای نور بالا و پایین پیشنهاد میدید؟

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   ممنونم از لطفتون.
   برای مشاوره و راهنمایی بهتر لطفا به تلگرام واتس آپ ایتا و روبیکا این خط پیام بدید.
   09103909605

 18. سعید گفته:

  سلام میخواستم بدونم هدلایت مدلm8 پایه h11 روی ماشین ۱۳۲ با مه شکن هدلایت خور میشه نصب کرد

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   پایه لامپ پرژکتور 132 H3 هستش.
   هر نوع پایه لامپ دیگه ایی قابل نصب روی این پایه لامپ نیست.

 19. سلیمی گفته:

  سلام ماشین منmvm530هست بجای نور پایین اون کهh1 تک فیشه چه هدلایتی باید بگیرم

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   برای مشاوره و راهنمایی بهتر لطفا به تلگرام واتس آپ ایتا و روبیکا این خط پیام بدید.
   09103909605

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   برای مشاوره و راهنمایی بهتر و بیشتر لطفا به تلگرام واتس آپ ایتا و روبیکا این خط پیام بدید.
   09103909605

 20. فرشاد حسینی گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  میخواستم ببینم پایه هدلایت مناسب برای خودروی i20 مدل 96 چی هست؟؟

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   متاسفانه پایه خالی موجود نداریم.
   بهتره به نصاب ها مراجعه کنید شاید موجود داشته باشن.

 21. مجتبی عسگری گفته:

  محتوا بسیار مفید و کامل بود. ممنون از سایت خوبتون بابت وقتی که برای انتشار این محتواها میذارید.

  • مدیریت سایت گفته:

   ممنون از توجه شما دوست عزیز. خیلی از کاربران فقط قصد خرید پایه هدلایت دارند که با خواندن این مطلب اطلاعات مفیدی قبل از خرید کسب می کنند.

 22. ابوالفضل سلطانی گفته:

  سلام مهندس
  الان روی ماشینم لنز هست با لامپ h1 مینی . میخوام بجای این لامپ هدلایت ببندم . آیا هدلایت این سایز توی بازار هست ؟
  ممنون

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   بله میتونید هدلایت F33 رو بجای لامپ نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

لنزو لامپ

×