انواع لامپ خودرو

انواع لامپ خودرو

در این محتوا به معرفی لامپ خودرو خواهیم پرداخت، اگر دوست دارید در مورد آشنایی با انواع لامپ خودرو اطلاعات و دانش خود را بیشتر کنید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. بر روی تمامی وسایل نقلیه، چراغ هایی در قسمت جلو و عقب ماشین نصب می شوند که به آن ها لامپ خودرو گفته می شود.این لامپ ها متشکل از یک لنز و بازتابنده ویژه می باشد که مسیر را برای راننده در تاریکی روشن می کند.لامپ خودروها در انواع مدل ها و تکنولوژی های مختلفی طراحی و ساخته می شوند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

لامپ خودرو

داشتن اطلاعات کافی در رابطه با نوع پایه لامپ، قدرت نوردهی و توان مصرفی، توجه به کیفیت و اصالت لامپ و همچنین طول عمر مفید لامپ خودرو هنگام خرید یک لامپ مناسب باید در نظر گرفته شود.در شرکت های خودروسازی داخلی از لامپ های متناسب با نوع طراحی چراغ خودرو استفاده می شود. اما افراد زیادی توان نوردهی و یا رنگ این نوع لامپ ها را قبول ندارند و همواره به دنبال لامپ خودرو با کیفیت بالا برای چراغ خودرو خود هستند.

انواع لامپ خودرو

انواع مختلفی از لامپ های خودرو در وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می گیرند، از جمله چراغ های جلو، چراغ پرژکتور یا مه شکن، چراغ عقب، چراغ ترمز، چراغ راهنما، چراغ روشنایی در روز و چراغ های داخلی. چراغ های جلو برای رانندگی در شب یا در شرایط کم نور روشنایی ایجاد می کنند، در حالی که چراغ های مه شکن برای بهبود دید در شرایط مه آلود طراحی شده اند. چراغ های عقب و ترمز برای هشدار به سایر رانندگان از حضور و توقف خودرو استفاده می شود. چراغ راهنما نشان دهنده قصد راننده برای پیچیدن یا تغییر مسیر است. چراغ های روشنایی روز برای افزایش دید خودرو در طول روز و کمک به جلوگیری از تصادفات طراحی شده اند. لامپ های داخلی روشنایی را برای فضای داخلی کابین خودرو از جمله چراغ داشبورد، چراغ های نقشه و چراغ های صندوق عقب تامین می کنند.

لامپ خودرو هالوژنی (لامپ فابریک)

یکی از انواع لامپ خودرو که به عنوان نخستین نسل چراغ خودرو محسوب می شود، لامپ هالوژنی می باشد.این لامپ ها امروزه هنوز در خودروهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرند.از مهم ترین مزایای این نوع چراغ خودرو می توان به نور شفاف، هزینه پایین تعویض و طول عمر بالا اشاره کرد.گرمای زیاد و هدر رفتن انرژی الکتریکی به میزان زیاد نیز از مهم ترین معایب این لامپ محسوب می شوند. با انتخاب لامپ فابریک از تنوع بالای این محصولات در فروشگاه لنزو اسدیان مطلع شوید.

لامپ هالوژنی لنزو
خرید لامپ هالوژنی لنزو

لامپ خودرو هدلایت پرنورترین لامپ خودرو

هدلایت خودرو بهترین لامپ خودرو
هدلایت خودرو بهترین لامپ خودرو

لامپ های هدلایت نسل جدیدی از لامپ های خودرو می باشند. “هدلایت امروزه به دلیل تکنولوژی و فناوری جدیدی که دارد، مورد توجه بسیاری از افراد گرفته شده است. در تولید این لامپ ها از فناوری “اس ام دی (smd)و ال ای دی LED استفاده شده است. همین موضوع موجب افزایش کیفیت و قدرت آن ها شده است. به همین خاطر به راحتی این لامپ ها توانسته اند از رقبای خود پیشی بگیرند.

هدلایت Q100
خرید هدلایت Q100

انواع هدلایت باتوجه به میزان نور و توان آن و ویژگی های مهم دیگر طراحی و تولید شده است که شما در فروشگاه لنزو شاهد بالاترین تنوع این چراغ خودرو هستید. برای راهنمایی بیشتر قبل از “خرید هدلایت” لازم است تا نکاتی را بدانید. تیم لنزو به تمام نکات قبل از خرید این نوع لامپ اشاره کرده است.

پیشنهاد لنزو: همه چیز درباره هدلایت

لامپ خودرو زنون

در مبحث آشنایی با انواع لامپ خودرو، لامپ زنون یکی از بحث برانگیزترین انواع لامپ خودرو است. این لامپ ها از روشنایی بسیار زیادی برخوردار هستند، به عنوان چراغ های زنون HID هم شناخته می شوند. روشنایی ” زنون ” به اندازه ای است که علاوه بر این که می تواند ترافیک ورودی را کور کند، موجب ایجاد منظره عالی و روشن برای راننده از جاده ایجاد می کند.

لامپ زنون خودرو یکی از انواع چراغ خودرو
زنون خودرو یکی از انواع لامپ خودرو

لامپ های کم نور آن هم مشابهت بسیار بالایی با انواع لامپ های هالوژنی با پرتو بالا دارند.اکثر خودروهای مدرن از این لامپ ها استفاده می کند. برای شارژ گاز داخل لامپ از الکترودهای مخصوصی استفاده شده است.همین امر موجب می شود که زمانی که لامپ خودرو روشن می شود، کل لامپ برخلاف لامپ های ال ای دی یا هالوژن پر از نور شود. در همین راستا ذکر این موضوع از قاعده مستثنی نمی باشد که لامپ های زنون برای این که تولید نور کنند، از گاز استفاده می کند و به همین خاطر ممکن است چند ثانیه طول بکشد تا نور لامپ های خودرو به حداکثر روشنایی خود برسند.

پیشنهاد لنزو: لامپ زنون سرامیکی

از جمله مزایا و ویژگی های لامپ های زنون می توان به فوق العاده روشن بودن آن ها و عمر طولانی تری که در مقایسه با لامپ های هالوژن دارند، اشاره کرد.در کنار مزیت هایی که این لامپ ها دارند، برخی نقاط ضعف دارند، از جمله ایرادات آن می توان به بیش از حد روشن بودن نور لامپ و کور شدن ترافیک روبرو اشاره کرد.همین طور لامپ های زنون ممکن است به اندازه لامپ های ال ای دی از دوام بالایی برخوردار نباشند.

بیشتر بدانید: “تفاوت هدلایت و زنون

زنون ۸۵۰ وات لنزو
زنون ۸۵۰ وات با روشنایی بالا

اگر علاقه مند به دانستن اطلاعات بیشتری در رابطه با این لامپ هستید، بخوانید: همه چیز درباره لامپ زنون

لامپ خودرو LED SMD

smd بافناوری نوین
smd یکی از انواع لامپ خودرو

یکی دیگر از لامپ هایی که در مبحث انواع لامپ خودرو به آن می توان اشاره کرد، لامپ smd می باشد.این لامپ ها از محبوبیت بسیار بالایی در میان مشتریان برخوردار می باشد.دلیل محبوبیت بالای آن ها هم به خاطر انرژی کارآمدتر و عمر بیشتر آن می باشد.با در نظر گرفتن این موضوع که لامپ های هالوژن تنها هزار ساعت دوام دارند، این لام ها به طور متوسط نزدیک به 50 هزار ساعت دوام می آورند.نه تنها این موضوع باعث محبوبیت آن ها شده است، روشنایی بالایی که لامپ های ال ای دی نسبت به لامپ های هالوژن دارند هم موجب جلب نظر مشتریان گردیده است.بیشتر بدانید: انواع لامپ اس ام دی (smd)

علاوه بر این موارد، لامپ های ال ای دی سایز بسیار کوچکی دارند و به همین خاطر کار کردن با طرح های مختلف آن خیلی آسان تر است.نحوه کار لامپ های خودروی ال ای دی با عبور جریان از یک نیمه هادی و یا دیود است که منجر به ایجاد نور می شود.به همین دلیل گرمای تولید شده توسط این لامپ ها بسیار ناچیز است.از جمله مزیت های این لامپ ها، ماندگاری بسیار بالا، روشنایی بیشتر از چراغ های هالوژن، سایز و اندازه ی کوچک و انرژی کارآمد و سازگار با محیط زیست بودن آن است.از نقاط ضعف لامپ های ال ای دی هم می توان به هزینه ی اولیه ی گران تر و تعویض پیچیده تر آن اشاره کرد.

28 smd تاییخرید 28 smd تایی

لامپ نئون

این نوع لامپ در سراسر دنیا به عنوان باقدمت ترین لامپ خودرو شناخته می شود.در این لامپ ها فناوری برق با استفاده از یک رشته فلزی کروم باکیفیت در خلا عبور داده می شود و عبور انرژی الکتریکی باعث داغ شدن رشته فلزی می شود که در نهایت باعث ایجاد نور خواهد شد.در این نوع لامپ حباب اکسیژن وجود ندارد، از این رو از سوختن رشته های فلزی به دلیل حرارت بالا جلوگیری به عمل خواهد آمد.این نوع لامپ ها از درخشش و گرمای ویژه ای برخوردار هستند و برترین پیشرفت در رابطه با آن ها بست دادن پرتو و پلمپ کردن این چراغ ها می باشد که طول عمر و درخشش آن ها را در مقایسه با لامپ های خانگی افزایش می دهد.

لامپ ­لیزری خودرو

لامپ ­های لیزی با پرتو لیزری، گازی را تولید می ­کند که باعث روشنایی بسیار بیشتر و خیلی قدرتمند می­ شود.مزیت لامپ­ های لیزری این است که آن­ ها بسیار کوچکتر هستند و می ­توانند جاده به مسافت زیادی را روشن کند.در حال حاضر، این فناوری کاملاً جدید است و فقط در چند اتومبیل لوکس در سراسر جهان استفاده می شود.لازم به ذکر است که این لامپ نسبت به دیگر لامپ­ ها بسیار گران است.

لامپ­ گوشه ­ای چیست؟

این لامپ­ ها به محض چرخاندن فرمان روشن می­ شوند. بنابراین آن ها روشنایی را قبل از چرخاندن ماشین فراهم می­ کنند و ناحیه ای را که راننده قصد رفتن دارد، روشن می­ کند.

پرژکتور خودرو
پرژکتور یا مه شکن -انواع لامپ خودرو

بهترین لامپ خودرو

همان گونه که اشاره کردیم، لامپ خودرو در انواع گوناگونی تولید و عرضه بازار فروش می شوند.فناوری لامپ های خودرو دائما در حال پیشرفت هستند. امروزه اکثر خودروها از لامپ هایی استفاده می کنند که بسیار روشن تر از لامپ های قدیمی و منسوخ شده هستند.این لامپ ها با گاز زنون طراحی شده و روشنایی بسیار زیاد دارند. حتی برخی از سازندگان لامپ خودرو ها اقدام به ارائه چراغ های ال ای دی می کنند.این لامپ ها در کنار این که انرژی کمتری مصرف می کنند از ماندگاری بسیار بالایی هم برخوردار هستند.امروزه برخی از تولید کنندگان هم اقدام به ارائه چراغ های لیزری می کنند که این چراغ هم از ویژگی ها و قابلیت های بسیار زیادی برخوردار هستند. به صورت کلی متداول ترین انواع لامپ خودرو شامل لامپ زنون، هدلایت، smd، پرژکتور هستند. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین لامپ خودرو را مطالعه نمایید.

پیشنهاد لنزو: لامپ جلو خودرو

خرید لامپ خودرو از فروشگاه لنزو اسدیان

حال که با مزایا و معایب انواع چراغ خودرو آشنا شدیم و متوجه شدیم که بهترین لامپ ها در عصر حاضر برای خودرو هدلایت و زنون هستند، بهتر است با توجه به نوع خودرو یکی از این لامپ ها را انتخاب نموده و آن را به صورت آنلاین از فروشگاه های اینترنتی خریداری نمایید. یکی از فروشگاه های اینترنتی که خرید هدلایت و زنون را برای مشتریان با گارانتی به صورت آنلاین و با قیمت ایده آل برای مشتریان امکان پذیر ساخته است، فروشگاه اینترنتی لنزولامپ، لنزو اسدیان می باشد.

همراه ما باشید با: انواع لامپ زنون و معرفی بهترین مدل های لامپ زنون

ما را در اینستاگرام lenzo_asadian همراهی کنید و از تخفیفات ویژه بهره مند شوید.

5/5 - (5 امتیاز)

4 دیدگاه برای “انواع لامپ خودرو

 1. امیر تقیخانی گفته:

  سلام
  سلام ضمن تشکر از مطلب خوبتان
  سوالی دارم که هرچه گشتم مطلب روشن و جامعی در مورد آن پیدا نکردم امیدوارم شما بتوانید پاسخ کاملی به این سوال بدهید
  دقیقا تفاوت مثلا D3 با D9 هر دو با سوکت H7 چیست و اصولا انواع D چه مشخصات و تفاوتهایی با هم دارند. با تشکر

  • کارشناس لنزو گفته:

   دوست عزیز سلام.
   این هدلایت هایی که فرمودید جزو هدلایت های برند ما نیستن بابت همین ما اطلاعات دقیقی ازشون نداریم متاسفانه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

لنزو لامپ

×